foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. J. Korczak

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach

mistrz"W zdrowym ciele, zdrowy duch" , pod takim hasłem w dniu 26.04.2017. Odbyły się zajęcia z cyklu "Mistrz zachowania".

 bibW Naszej szkolnej bibliotece odbyły się zajęcia z cyklu "PoczytajMy". Uczniowie bardzo chętnie korzystają z tej formy spędzenia czasu. Na zajęciach poznają najciekawsze polskie legendy.

W marcu i kwietniu uczniowie klasy V i VI wzięli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej- „Bieg po zdrowie”. Program ten został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Głównym celem programu było poszerzenie wiedzy z zakresu szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Program przewidywał spotkania z uczniami, które obejmowały następujące zagadnienia:

1.Palenie jest niezdrowe.
2.Jak się nie dać złowić nałogowi?
3.Dlaczego jest coraz więcej osób, które nie palą papierosów?
4.Palenie szkodzi!
5.Jak to zrobić żeby nie palić?
6.Jak to zrobić żeby inni nie palili?
Uzupełnieniem programu były warsztaty pokazujące jak dym nikotynowy osadza się w ludzkim organizmie i jakie to może mieć skutki dla naszego zdrowia.

Bieg po zdrowie WP 20190325 16 18 53 Pro WP 20190325 16 26 39 Pro kopia

Dzień bezpiecznego internetu
6 lutego 2018r. Nasz szkoła przyłączyła się do obchodów  „Dnia Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” . Chcieliśmy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. Uczniowie w tym dniu uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych tworząc grupę Siciaków oraz brali udział w konkursie na NetiRobota. Gratulujemy zwycięzcom !!

  Znalezione obrazy dla zapytania szkoła bezpieczna w sieci

1

Zrzut ekranu 2024 02 25 132107

                                                                                            sygnaturka its                                

wirtualnyspacer

output s59eAT

Szybki kontakt:

ul. Stawowa 23
56-410 Dobroszyce
tel/fax (71) 314 11 13

SKRZYDŁA baner

Copyright © 2024 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobroszycach | Wrocław Rights Reserved.