foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. J. Korczak

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach

W dniu 14 stycznia odszedł od nas Józef Brud - nauczyciel „legenda”. Z dziećmi i młodzieżą pracował ponad 47 lat, poświęcając im całą swoją wiedzę, umiejętności i serce. Zawsze życzliwy, uczynny, aktywny - był wzorem dla nas wszystkich, pozostawionych w głębokim żalu.

Był jednym z założycieli Stowarzyszenia Społeczno Sportowego „Sprawni Razem”, gdzie pełnił funkcję członka zarządu głównego, a następnie prezesa oddziału dolnośląskiego. Swoją niespożytą aktywnością popularyzował ideę usportowienia osób z niepełnosprawnościami. Był organizatorem Mistrzostw Polski w piłce nożnej, ręcznej i jego ukochanej - lekkoatletyce. Jako wieloletni trener lekkoatletycznej kadry narodowej uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Lizbonie, Mistrzostwach Świata w Birmingham, Mistrzostwach Świata w Sewilli oraz na paraolimpiadzie w Sydney.

Dzięki swojej pracy trenerskiej odkrył i ukształtował wielu rekordzistów i mistrzów świata. Zapamiętamy go również z organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Żegnamy wspaniałego, mądrego, ciepłego człowieka, oddanego całym sercem dzieciom i młodzieży. Nie znajdujemy słów by wyrazić nasz smutek i żal po stracie kolegi, który na zawsze pozostanie w naszej i naszych wspólnych wychowanków pamięci.

Koleżanki i koledzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach

1

                                                                                           1procent

                                                                                            sygnaturka its                                

wirtualnyspacer

output s59eAT

Szybki kontakt:

ul. Stawowa 23
56-410 Dobroszyce
tel/fax (71) 314 11 13

SKRZYDŁA baner

Copyright © 2021 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobroszycach | Wrocław Rights Reserved.