foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. J. Korczak

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach

U dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobroszycach wiosna rozkwitła na dobre! Z okazji Dnia Ziemi w placówce odbyły się wyjątkowe warsztaty „EKO DZIECIAK” organizowane przez Fundację ProCuro. Podczas zajęć podopieczni ośrodka wykonywali bomby nasienne, czyli kulki z gliny oraz nasion roślin miododajnych. Jest to pradawny sposób na bezpieczne przechowywanie ziaren. Kule rzucone na nieużytki zaczynają rozpadać się pod wpływem wilgoci, a nasiona kiełkować. Od zajęć minęło parę tygodni i w tym czasie na terenie ośrodka pojawiły się pierwsze rośliny zasadzone w ten oryginalny sposób.

Kule wykonane przez dzieci trafiły także do lokalnej społeczności. Jest szansa, że wkrótce Dobroszyce zakwitną kolorowymi kwiatami.

Wspomniane warsztaty są częścią projektu Fundacji ProCuro, którego partnerem oraz fundatorem jest Fundacja PZU „Zabawa to poważna sprawa!” finansowanego przez fundację PZU.. Podczas serii zajęć podopieczni dwóch dolnośląskich placówek, w tym ośrodek w Dobroszycach, mają okazję do nauki oraz zabawy jednocześnie. Cyklicznie organizowane są tematyczne warsztaty, przy których współpracują wyjątkowi goście, mający doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Każde zajęcia niosą ze sobą wartość edukacyjną, która przedstawiona jest w przystępnej formie łączącej ze sobą teorię i praktykę. W ramach projektu dzieci tworzyły już ekologiczne ozdoby świąteczne, malowały na szkle, brały udział w warsztatach kulinarnych a przed nimi jeszcze kolejne pasjonujące zajęcia.

Projekt zakończy się w czerwcu a jego zwieńczeniem będzie piknik z okazji Dnia Dziecka.

eko2 eko 1 eko3 eko4 ekoeko eko7

 

1

                                                                                           1procent

                                                                                            sygnaturka its                                

wirtualnyspacer

output s59eAT

Szybki kontakt:

ul. Stawowa 23
56-410 Dobroszyce
tel/fax (71) 314 11 13

SKRZYDŁA baner

Copyright © 2022 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobroszycach | Wrocław Rights Reserved.