foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. J. Korczak

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach

12.09.2015r. w naszym Ośrodku świętowaliśmy jubileusz 25 - lecia istnienia Caritas. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w naszym kościele, której przewodniczył ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiego Caritasu. We wspólnej modlitwie o dobry rok szkolny, pomnożenie talentów, rozwój sił fizycznych i wolę pomagania słabszym uczestniczyły władze samorządowe, pracownicy Caritas, rodzice, opiekunowie, nasi podopieczni oraz zaproszeni goście.

Galeria zdjęć 

  

Następnie uroczystości przeniosły się na teren naszego Ośrodka, który w tym dniu został pięknie udekorowany pracami naszych wychowanków i pensjonariuszy Domu Opieki. Nasze niezawodne panie Kucharki przygotowały dla wszystkich pyszny poczęstunek. Był bigosik, grillowane kiełbaski, ciasto a w kulminacyjnym momencie uroczystości wśród ognistych fajerwerków pojawił się ogromny tort. Podczas uroczystości w specjalny sposób uhonorowano przyjaciół i darczyńców naszego Ośrodka. Każdy z nich otrzymał tytuł Samarytanina Caritasu Archidiecezji Wrocławskiej. Na ręce dyrektora ks. Dariusza Amrogowicza złożono wiele życzeń i podziękowań.

Tego dnia w naszym Ośrodku przygotowano moc atrakcji. Można było uczestniczyć w zmaganiach sportowych, puszczać mydlane bańki, pomalować twarz i przeistoczyć się w bajkową postać. Na profesjonalnej scenie pięknie zaprezentowali się w programach artystycznych wychowankowie Ośrodka, uczestnicy warsztatów Terapii Zajęciowej z Dobroszyc i Sycowa a także zaproszone zespoły z Gminnego Centrum Kultury w Dobroszycach „Różyczki” i „Uśmiech”. Piękna pogoda, miłe spotkanie z ludźmi, którzy z wielką życzliwością odnoszą się do naszej pracy i działalności Caritasu sprawiły, że dzień ten na długo zapadnie w naszej pamięci a także zapisze się na kartach historii naszego Ośrodka.

 

1

Zrzut ekranu 2024 02 25 132107

                                                                                            sygnaturka its                                

wirtualnyspacer

output s59eAT

Szybki kontakt:

ul. Stawowa 23
56-410 Dobroszyce
tel/fax (71) 314 11 13

SKRZYDŁA baner

Copyright © 2024 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobroszycach | Wrocław Rights Reserved.