foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. J. Korczak

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach

Defiladą uczestników, wciągnięciem na maszt flagi przy dźwiękach Hymnu Olimpiad Specjalnych rozpoczął się 30 września br. VII Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych.. Co prawda w przenikliwym chłodzie, ale w zamian na urokliwych terenach Książańskiego Parku Krajobrazowego i obiektach Stada Ogierów „Książ” 114 zawodników z 16 Klubów Olimpiad Specjalnych z Dolnego Śląska zmierzyło się na dystansach 800m, 1600m, 2400m. Na trasach o zróżnicowanym stopniu nachylenia pokonanie tych odcinków nie było łatwym zadaniem. Ceremonię otwarcia uświetnił pokaz ujeżdżenia konia w wykonaniu pani Moniki Szostak z Książa. Niecodzienną niespodziankę – przejażdżkę tramwajem konnym Stada Ogierów „Książ” oraz patrol konny Straży Miejskiej w Wałbrzychu, oferując zawodnikom jazdę na koniu.

W tej imprezie brali udział także zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych Radośni Dobroszyce działającego na co dzień przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Pod opieką trenera- Ilony Trzciańskiej-Senger, placówkę reprezentowali Przemysław Rozkosz, Jakub Kołodziński,  Natalia Witkowska, Aneta Kajtarek, Krystian Pomorski zdobywając odpowiednia dwa brązowe medale oraz zajmując jedno czwarte i dwa szóste miejsca na dystansie 800m. Każdy z naszych sportowców na trasach w Książu zaprezentował waleczna postawę mierząc się nie tylko z przeciwnikiem, z trasą, ale i z własnymi słabościami.

 Mityng był zwieńczeniem i podsumowaniem całorocznej pracy zawodników. Wszyscy wrócili uśmiechnięci, choć apetyty były na złote medale...

Galeria zdjęć

1

                                                                                           1procent

                                                                                            sygnaturka its                                

wirtualnyspacer

output s59eAT

Szybki kontakt:

ul. Stawowa 23
56-410 Dobroszyce
tel/fax (71) 314 11 13

SKRZYDŁA baner

Copyright © 2022 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobroszycach | Wrocław Rights Reserved.